top of page
KRT - 24_X - FINAL.png

Prines aj ty unikátny umelecký zážitok zasadený do prírody Košického kraja!

Svoj životopis, portfólio prác
a ideový návrh s krátkou anotáciou posielaj do 30. 11. do 24:00 hod.

Gratulujeme víťazom, ktorí zasadia svoje diela do prírody Košického kraja

UMENIE NA MIESTE X

Zádielska dolina, Senianske rybníky, Turzovské jazero, Herliansky gejzír, letohrádok Sans Souci v Iliašovciach, Drnava, Košiarny briežok v Smižanoch a susedstvo národnej prírodnej rezervácie Tajba. Na týchto jedinečných miestach Košického kraja vyrástli umelecké diela rešpektujúce prírodu a lokalitu, v ktorej sa nachádzajú.

 

Už druhý ročník projektu Umenie na mieste X obohatil kraj o ďalšie unikátne diela, ktoré vybrala porota zložená z odborníkov z oblasti vizuálneho umenia a architektúry.

ZAŽI DIELA, KTORÉ PREPÁJAJÚ ČLOVEKA, PRÍRODU, UMENIE A JEDINEČNÚ LOKALITU

KRT - 24_X - FINAL.png

PRÍĎ NA PREDSTAVENIE DIELA 1+1=LES

Stretneme sa 7. 9. o 17.00 v Drnave pri veľkom dube a soche, ktorá je poctou stromom

OPEN CALL VÝZVA PRE UMELCOV

AUTORI A DIELA

MATÚŠ KURDEL  /  1+1 = LES  /  DRNAVA

SK
EN
HU
KRT24_LES_4.png
KRT24_LES_5.png
KRT24_LES_3.png

Oceľová socha Matúša Kurdela je interaktívnym doplnkom či poctou neďalekého duba. Podoba sochy ju umožňuje vnímať pri zmene perspektív jednak ako torzo stromu s čiastočne zachovaným objemom, ale po vstupe do útrob sochy vytvára jej radiálna konštrukcia ilúziu lesného interiéru, kde

sa ocitneme obklopení vertikálnymi líniami stromov.

Ambivalentnosť vnímania sochy pri zmene stanoviska, a takisto aj použitý materiál, sú pripomienkou industriálnej minulosti regiónu a samotnej Drnavy, ktorá je spojená s ťažbou a spracovávaním železnej rudy. Povrch kovových plátov sa bude postupne transformovať a časom získavať patinu pripomínajúcu povrch kmeňa stromu.

KRT24_LES_MAPA.png

OBJAVTE VIAC

JOZEF PILÁT   /  DÚHA VODU PIJE  /  SMIŽANY

SK
EN
HU
KRT24_DUHA_3.png
KRT24_DUHA_4.png
KRT24_DUHA_2.png

Dielo s poetickým názvom, prepožičaným z ľudovej pranostiky, je vytvorené prevažne z recyklovaného stavebného materiálu drevenej ľudovej architektúry. Pilát prináša do krajiny výrazný objekt na pomedzí monumentálneho sochárstva a architektúry rozhľadne. Elementárny tvar oblúka, v spojení so zvoleným materiálom a špecifickou konštrukciou, nesie okrem funkcie rozhľadne aj spektrum významov.

Dúha prepája oblohu a zem, je symbolom nádeje, spája sa so šťastím a výnimočným okamihom. Materiál diela Dúha vodu pije pochádza z ľudovej architektúry a pri jeho
vzniku sa uplatňujú pôvodné stavebné postupy, čím sa vytvára aj pomyselný oblúk medzi minulosťou
a súčasnosťou.

KRT24_DUHA_5.png

OBJAVTE VIAC

RADOVAN ČEREVKA  /  KORYTNAČÍ BUNKER  /  Tajba, Streda nad Bodrogom

SK
EN
HU
20240823_DJI_0085.jpg
20240823_DJI_0057.jpg
20240823_DJI_0060.jpg

Korytnačí bunker Radovana Čerevku je situovaný v susedstve územia národnej prírodnej rezervácie Tajba, ktorá je známym biotopom korytnačky močiarnej. Tento fakt ovplyvnil aj podobu diela, ktoré kombinuje charakteristické tvary korytnačieho panciera a bunkra. Výsledný krajinný útvar tak prináša bohaté asociácie spojené s ochranou, záchranou, miestom útočiska, ale aj pozorovania.

Korytnačí bunker je monumentom ohrozeného druhu, ale militaristickou estetikou pripomína i vyhrotené spory,
ktoré sa dnes ohľadom postavenia a ochrany zvierat vedú. Korytnačí bunker je dielo s environmentálnym posolstvom, ktoré bude v symbióze so svojim okolím a postupne s ním splynie.

KRT24_BUNKER.png

OBJAVTE VIAC

MICHAL MACHCINÍK A DOXA S.R.O.   /  KOMÉTA  /  ZÁDIELSKA DOLINA

KRT24_stare lokality.png
ZADIEL_2.jpg
ZADIEL_3.jpg

MICHAL MACHCINÍK A DOXA

 

Do súčasného slovenského sochárstva priniesol dlhodobo obchádzané sakrálne námety. Nadviazal na domácu ikonografickú tradíciu, ktorú transformuje do aktuálnej umeleckej podoby. Fascinujú ho komplikované vzťahy medzi človekom a miestom. Študoval na Fakulte umení v Košiciach v Ateliéri slobodnej kreativity 3D pod vedením Juraja Bartusza, doktorandské štúdium absolvoval na Fakulte umení Technickej Univerzity v Košiciach pod vedením Petra Rónaia. DOXA je ateliér troch mladých architektov a zároveň platforma pre širšie zoskupenie ľudí, ktorých baví spochybňovať štandardné prístupy uvažovania nielen nad architektúrou.

KOMÉTA

 

Dielo svojou siluetou evokuje letiacu kométu na horizonte. Tvar vznikol kombináciou recyklovaných častí technických a prírodných materiálov, a to bubna miešačky a vyhodených vianočných stromčekov. Objekt je inštalovaný na pomedzí prírodnej rezervácie a industriálnej krajiny, pričom pohľadovo a koncepčne prepája vápencové skaly Zádielskej doliny s neďalekou stavbou cementárne. Využíva pomerne jednoduchý vizuálny prejav a kontrastné spájanie materiálov do čitateľného znaku, ale zároveň je významovo a emotívne

bohaté. Pracuje s iróniou a sugeruje kritické environmentálne úvahy o využívaní prírodných zdrojov spájaných s urýchlenou transformáciou krajiny a zmien jej vnímania.

ZÁDIELSKA DOLINA

 

Dielo sa nachádza pri vstupe do Zádielskej doliny, ktorá je súčasťou národného parku Slovenský kras. Obec Zádiel leží na Gemeri, od Košíc je vzdialená približne 45 kilometrov.

ZADIEL_.jpg

OBJAVTE VIAC

MARTIN PIAČEK A MATEJ GAVULA   /  FIGOVÁ JAMA  /  LETOHRÁDOK SANS SOUCI

DIELO SANS SOUCI_2.jpg
DIELO SANS SOUCI_.jpg
KRT24_stare lokality2.png

MARTIN PIAČEK

študoval na VŠVU v Bratislave v ateliéri prof. Juraja Bartusza a ateliéri prof. Jozefa Jankoviča, v súčasnosti pôsobí ako vedúci Ateliéru vvv na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa zaoberá národnou históriou a ich hrdinami, nacionalizmom a patriarchálnosťou.

MATEJ GAVULA

vyštudoval Kameňosochárstvo na Strednej škole umeleckého priemyslu a Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, Ateliér Skla. Venuje sa sochárskej tvorbe, fotografii, videu, akcii, performance, architektúre výstav a scénografii.

FIGOVÁ JAMA

Figovník odkazuje na bohatú históriu letohrádku, ktorá je spojená s aristokratickou kultiváciou a snahou o pestovanie nielen rastlín, ale aj cností a umenia. Autori využili prastarú záhradkársku tradíciu a rastlinu zasadili do jamy vyloženej miestnym kameňom, čím zabezpečili jej ochranu. Figová jama sa ale neodvoláva len na minulosť. Je súčasným dielom, ktoré pozýva k spolupráci, starostlivosti a zdieľaniu, a tiež k úvahám o klimatických zmenách.

SANS SOUCI, ILIAŠOVCE

 

Dielo nájdete v areáli letohrádku Sans Souci neďaleko Tisícročnej kaplnky. Z Iliašoviec sú to približne dva kilometre po turistickej trase, zo Smižian štyri kilometre.

DIELO SANS SOUCI_3.jpg

OBJAVTE VIAC

JARMILA MITRÍKOVÁ   /  RAČIA PROCEDÚRA  /  JAZERO TURZOV

KRT24_stare lokality3.png
DIELO TURZOV_2.jpg
DIELO TURZOV_.jpg

JARMILA MITRÍKOVÁ

vyštudovala keramiku a maľbu na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení. Vo svojej tvorbe experimentuje s médiom maľby, kresby a keramiky, ktoré niekedy prepája v jednotný celok. Tematicky sa venuje subjektívnej pamäti a individuálnemu prežívaniu. Jej práce sú plné vrstvenia symbolov a prestúpené odkazmi na mytológiu. Jej inšpiračným zdrojom sú tradície, ľudová tvorivosť a poverčivosť, ako aj ich premeny v čase.

RAČIA PROCEDÚRA

Abstraktný keramický reliéf zhmotňuje spomienky autorky na bezstarostné letné kúpanie na brehoch jazera Turzov. Dielo sa dá chápať aj inak – ako nostalgické oživenie zašlej slávy miestnych kúpeľov, z ktorých zostali len náznaky a ojedinelé objekty v krajine. Pôsobenie reliéfnej dlažby je nielen optické, ale aj haptické.

JAZERO TURZOV

Dielo sa nachádza na severnom brehu jazera, ktoré je od Gelnice vzdialené zhruba tri kilometre. Z centra mesta sem vedie Náučný banský chodník.

DIELO TURZOV_3.jpg

OBJAVTE VIAC

SAMUEL VELEBNÝ   /  ZA ČASOM NA OBLOHE  /  HERLIANSKY GEJZÍR

DIELO HERLANY_2.jpg
KRT24_stare lokality4.png

SAMUEL VELEBNÝ

je výtvarný umelec, esejista a kurátor z Košíc. Počas štúdií na Glasgow School of Art, Kunstuniversität Linz a Technickej univerzite v Košiciach sa vyučil v architektúre, dizajne a výtvarnom umení, čím vytvoril základ svojho interdisciplinárneho výskumu. Jadrom jeho záujmu sú témy urbanizmu, estetiky verejného priestoru či vzťahy medzi politikou a športom. Vo svojej tvorbe čerpá námety z procesov naprieč kultúrami, technológiami a prírodou. Uprostred týchto robustných fenoménov nachádza malé príbehy - ľudské skúsenosti, ktoré pomáhajú vizualizovať a pochopiť prostredie, v ktorom žijeme.

ZA ČASOM NA OBLOHE

Herliansky gejzír je prírodný úkaz aktivovaný ľudskou činnosťou. Na podobnom princípe sú založené aj tzv. analematické slnečné hodiny. Konkrétny čas vychádza z postavenia nebeských telies, no zároveň sa dá dešifrovať až s príchodom človeka. Dielo ponúka zamyslenie nad plynutím času, ale aj nad trpezlivosťou, ktorá sa zíde počas čakania na ďalšiu erupciu gejzíru. Citát je úryvok z básnického cyklu turgenev od Erika Jakuba Grocha.

HERLIANSKY GEJZÍR

Dielo nájdete v Herľanoch, v parčíku pri gejzíre. Obec je vzdialená od Košíc necelých 30 kilometrov.

DIELO HERLANY_.jpg

OBJAVTE VIAC

TOMÁŠ KOCKA JUSKO A ALEX SELMECI   /  KUKAŇ  /  SENIANSKE RYBNÍKY

DIELO SENNE_.jpg
DIELO SENNE_2.jpg

ALEX SELMECI A TOMÁŠ KOCKA JUSKO

 

pracujú ako autorská dvojica, žijú v Prahe. Zameriavajú sa na tvorbu objektov, často využívajú médium výstavy na vytváranie komplexných prostredí a intermediálnych inštalácií. Ich prax pozostáva najmä z vytvárania vecí, prostredníctvom ktorých navigujú svoje myslenie. Nekonečný rozhovor s nástrojmi, prístrojmi, pomôckami a náradím a pozorovanie vrstiev a vzťahov, ktoré sa za nimi skrývajú, vedie ich tvorbu aj k predmetom každodenného použitia, dizajnu a drobnej architektúre.

KUKAŇ

 

Dielo je inšpirované vzťahom vtákov a ich ochranárov a jeho vplyvom na okolité prostredie. Dva samostojace stĺpy kombinujú znaky stožiara, kvetov, pozorovateľne a vychádzajú z uvažovania o architektúre hniezd. Spodná časť objektov má technický charakter, hornú tvoria koše z prírodného prútia, teda materiálu, typického pre krajinu mokradí. Kukaň môžeme chápať rôzne - ako hniezdo, monument spolužitia vtáctva a ľudí, či ako vyhliadku, určenú vtákom.

SENIANSKE RYBNÍKY

Národná prírodná rezervácia leží v okrese Sobrance na Dolnom Zemplíne. Dielo nájdete na západnom brehu rybníkov, v parku v obci Senné. 

DIELO SENNE_3.jpg
KRT24_stare lokality5.png

OBJAVTE VIAC

MIESTA X

GEMER

 

1. obec Drnava

2. Zádielska dolina, vstup

SPIŠ

3. Košiarny briežok, Smižany

4. Sans Souci, Iliašovce

5. Jazero Turzov

ABOV

 

6. Herliansky gejzír

DOLNÝ ZEMPLÍN

 

7. Senianske rybníky

8. Tajba, Streda nad Bodrogom

 

 

15. Vinianske jazero

16. Veľký Kamenec 

17. Pláž v Malých Trakanoch

GEMER

SPIŠ

ABOV

DOLNÝ ZEMPLÍN

1

6

5

2

3

7

9

8

10

13

11

16

17

12

15

14

Pre presné súradnice kliknite na miesto X na mape.

GEMER

SPIŠ

ABOV

DOLNÝ ZEMPLÍN

1

2

5

4

3

10

8

11

16

17

12

15

14

6

7

MIROSLAVA ŠEREGOVÁ HNATKOVÁ    +421 948 951 595    umenie@kosiceregion.travel

FACEBOOK    INSTAGRAM

© 2024, Designed by Slovák & Friends.

Po úspešnom prvom ročníku projektu Umenie na mieste X prichádza organizácia Košice Región Ekoturizmus s jeho pokračovaním.

 

Hľadáme ďalších päť diel, ktoré prepoja umenie, človeka, prírodu a lokalitu.

 

Diela zasadené do Košického kraja sa majú stať prirodzenou súčasťou a zároveň zaujímavosťou vybraných miest. Projekt sa opiera o princípy ekoturizmu a poskytuje ľuďom zážitok z kvalitného umenia.

Podmienky výzvy

 

Výzva je určená pre aktívnych umelcov a umelecké kolektívy, ktoré podporujú a rozvíjajú domácu výtvarnú scénu.

V prvom kole sa uskutoční prieskum záujmu o zapojenie sa do súťaže. Záujemcovia musia zaslať profesionálny životopis, portfólio vlastných prác s referenčnými projektami a ideový návrh prihláseného diela.


Odborná porota následne urobí užší výber autorov. Vybraní autori budú priamo oslovení, aby sa zapojili do súťaže návrhov, ktorá bude vyhlásená na www.kosiceregion.travel a www.umenienamieste.sk.

 

Pri posudzovaní návrhov sa bude prihliadať na umelecké kvality, prínos diela, ekologický a lokalitu rešpektujúci prístup pri tvorbe diela, jeho vizuálnu atraktivitu, zapojenie lokálnych reálií či miestnych komunít do tvorby, ale aj trvácnosť diela, ktorá má byť minimálne dva roky.

Financovanie projektu

 

Každý z víťazných autorov alebo umeleckých kolektívov získa honorár vo výške 3 000 eur/víťazný návrh diela.

 

Tvorcom každého víťazného diela budú poskytnuté finančné prostriedky na pokrytie nákladov spojených so samotnou realizáciou diela vo výške predpokladaného položkovitého rozpočtu, ktorý predloží umelec/umelecký kolektív spolu s návrhom. Náklady nemôžu presiahnuť 12 000 eur/dielo.

Vyhodnotenie výzvy

 

O víťazných návrhoch rozhodne komisia zostavená z odborníkov a odborníčok v oblasti vizuálneho umenia, architektúry a destinačného manažmentu. Každý predkladateľ dostane emailom vyrozumenie o rozhodnutí. Súčasťou realizácie diela je podpísanie zmluvy, v ktorej sa partner projektu zaviaže k plneniu všetkých dohodnutých podmienok.

 

Organizácia Košice Región Turizmus poskytne úspešným žiadateľom propagáciu prostredníctvom svojich komunikačných kanálov.

Súbory na stiahnutie:

POZADIE MOBILE_2x.png

Prines aj ty unikátny umelecký zážitok zasadený do prírody Košického kraja!

Svoj životopis, portfólio prác a ideový návrh s krátkou anotáciou posielaj do 30. 11. do 24:00 hod.

PRIHLASOVANIE

DO 2. ROČNÍKA

JE SPUSTENÉ

POROTA
2. ROČNÍKA
ROZHODLA

Gratulujeme víťazom, ktorí zasadia svoje diela do prírody Košického kraja

16. 10. 2023

1. KOLO – VYHLÁSENIE VÝZVY NA PRIESKUM ZÁUJMU O ZAPOJENIE SA DO PRIPRAVOVANEJ SÚŤAŽE NÁVRHOV

ČASOVÝ HARMONOGRAM

30. 11. 2023 / DO 24:00 HOD.

UZÁVIERKA PRIESKUMU ZÁUJMU

05. 12. 2023

VÝBER POSTUPUJÚCICH UCHÁDZAČOV (NA ZÁKLADE ROZHODNUTIA HODNOTIACEJ POROTY)

2. KOLO – VYHLÁSENIE SÚŤAŽE NÁVRHOV PRE POSTUPUJÚCICH UCHÁDZAČOV

06. 12. 2023

15. 01. 2024 / DO 24:00 HOD.

UZÁVIERKA SÚŤAŽE NÁVRHOV, T.J. KONEČNÝ TERMÍN NA PREDLOŽENIE DOPRACOVANÝCH IDEOVÝCH NÁVRHOV

24. – 26. 01. 2024

ZASADNUTIE POROTY A OSOBNÁ PREZENTÁCIA UMELECKÝCH DIEL A DOPRACOVANÝCH IDEOVÝCH NÁVRHOV

VYHLÁSENIE VÍŤAZOV SÚŤAŽE, ZVEREJNENIE VÝSLEDKOV NA WEBOVEJ STRÁNKE VYHLASOVATEĽA

31. 01. 2024

REALIZÁCIA DIEL

01. 02. 2024 – 26. 05. 2024

30. – 31. 05. 2024

VERNISÁŽ A PREDSTAVENIE DIEL VEREJNOSTI

ODBORNÁ KOMISIA

PETER MEGYEŠI

historik a teoretik umenia

KURÁTOR

DOROTA KENDEROVÁ

riaditeľka Východoslovenskej galérie, Košice

ČLENKA POROTY

VIKTÓRIA MRAVČÁKOVÁ

architektka a urbanistka

ČLENKA POROTY

PETER TAJKOV

výtvarný teoretik

ČLEN POROTY

ADRIÁN KOBETIČ

výtvarný teoretik

ČLEN POROTY

LENKA VARGOVÁ JURKOVÁ

výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus

ČLENKA POROTY

KATARÍNA ONDERKOVÁ

architektka a stavebná inžinierka

NÁHRADNÍČKA

ATTILA TÖRÖK

destinačný manažér

NÁHRADNÍK

DÚHA VODU PIJE

JOZEF PILÁT

Miesto X: SMIŽANY

KORYTNAČÍ BUNKER

RADOVAN ČEREVKA

Miesto X: TAJBA

1+1=LES1

MATÚŠ KURDEL

Miesto X: DRNAVA

MONUMENT SÚČASNOTI

KRISTIÁN NÉMETH

Miesto X: MORSKÉ OKO

PRIAZEŇ LASTOVÍČAT

EVA MÁRIA MOLEKOVÁ A SAMUEL VELEBNÝ

Miesto X: BORŠA

SOM LÚKA.

LUCIA LUPTÁKOVÁ

A REFUGE FOR THOSE WHO MIGRATE

VUNU COLLECTIVE

LÁNCHÍD

MARTIN HRVOL

UNIO CRASSUS

WOVEN

LEINWAND

VONKA – ŠIMON VOŠTINÁR

PRIEHĽADNOSŤ VECÍ

JOZEF SUKENÍK

IMÁGO

RÁCHEL JUTKA A MARTINA HRONČÁROVÁ

VÝKUK 0.1

MICHAL GOLÁK

KAMEŇ

JAROSLAV KYŠA

ZA SIEDMIMI HORAMI, ZA SIEDMIMI DOLINAMI

JOZEF PILÁT

SUBFOSÍLNY DUB

TOMÁŠ BOROŠ
A MICHAL MACHCINÍK

OKO

ANTON ČIERNY

ĎALEKO HĽAĎ

MARTIN STUPKA A INES KARČÁKOVÁ

KAPLNKA

MARTIN STUPKA A INES KARČÁKOVÁ

NÁUČNÝ CHODNÍK

ROMAN GAJDOŠ, ERIK MICHALČÍK, ZUZANA BANIŠOVÁ

OPEN CALL VÝZVA PRE UMELCOV

ODBORNÁ KOMISIA

FAQ

Po úspešnom prvom ročníku projektu Umenie na mieste X prichádza organizácia Košice Región Ekoturizmus s jeho pokračovaním.

 

Hľadáme ďalších päť diel, ktoré prepoja umenie, človeka, prírodu a lokalitu.

 

Diela zasadené do Košického kraja sa majú stať prirodzenou súčasťou a zároveň zaujímavosťou vybraných miest. Projekt sa opiera o princípy ekoturizmu a poskytuje ľuďom zážitok z kvalitného umenia.

Podmienky výzvy

 

Výzva je určená pre aktívnych umelcov a umelecké kolektívy, ktoré podporujú a rozvíjajú domácu výtvarnú scénu.

V prvom kole sa uskutoční prieskum záujmu o zapojenie sa do súťaže. Záujemcovia musia zaslať profesionálny životopis, portfólio vlastných prác s referenčnými projektami a ideový návrh prihláseného diela.


Odborná porota následne urobí užší výber autorov. Vybraní autori budú priamo oslovení, aby sa zapojili do súťaže návrhov, ktorá bude vyhlásená na www.kosiceregion.travel a www.umenienamieste.sk.

 

Pri posudzovaní návrhov sa bude prihliadať na umelecké kvality, prínos diela, ekologický a lokalitu rešpektujúci prístup pri tvorbe diela, jeho vizuálnu atraktivitu, zapojenie lokálnych reálií či miestnych komunít do tvorby, ale aj trvácnosť diela, ktorá má byť minimálne dva roky.

Financovanie projektu

 

Každý z víťazných autorov alebo umeleckých kolektívov získa honorár vo výške 3 000 eur/víťazný návrh diela.

 

Tvorcom každého víťazného diela budú poskytnuté finančné prostriedky na pokrytie nákladov spojených so samotnou realizáciou diela vo výške predpokladaného položkovitého rozpočtu, ktorý predloží umelec/umelecký kolektív spolu s návrhom. Náklady nemôžu presiahnuť 12 000 eur/dielo.

Vyhodnotenie výzvy

 

O víťazných návrhoch rozhodne komisia zostavená z odborníkov a odborníčok v oblasti vizuálneho umenia, architektúry a destinačného manažmentu. Každý predkladateľ dostane emailom vyrozumenie o rozhodnutí. Súčasťou realizácie diela je podpísanie zmluvy, v ktorej sa partner projektu zaviaže k plneniu všetkých dohodnutých podmienok.

 

Organizácia Košice Región Turizmus poskytne úspešným žiadateľom propagáciu prostredníctvom svojich komunikačných kanálov.

Súbory na stiahnutie:

16. 10. 2023

1. KOLO – VYHLÁSENIE VÝZVY NA PRIESKUM ZÁUJMU O ZAPOJENIE SA DO PRIPRAVOVANEJ SÚŤAŽE NÁVRHOV

ČASOVÝ HARMONOGRAM

30. 11. 2023 / DO 24:00 HOD.

UZÁVIERKA PRIESKUMU ZÁUJMU

05. 12. 2023

VÝBER POSTUPUJÚCICH UCHÁDZAČOV (NA ZÁKLADE ROZHODNUTIA HODNOTIACEJ POROTY)

2. KOLO – VYHLÁSENIE SÚŤAŽE NÁVRHOV PRE POSTUPUJÚCICH UCHÁDZAČOV

06. 12. 2023

15. 01. 2024 / DO 24:00 HOD.

UZÁVIERKA SÚŤAŽE NÁVRHOV, T.J. KONEČNÝ TERMÍN NA PREDLOŽENIE DOPRACOVANÝCH IDEOVÝCH NÁVRHOV

24. – 26. 01. 2024

ZASADNUTIE POROTY A OSOBNÁ PREZENTÁCIA UMELECKÝCH DIEL A DOPRACOVANÝCH IDEOVÝCH NÁVRHOV

VYHLÁSENIE VÍŤAZOV SÚŤAŽE, ZVEREJNENIE VÝSLEDKOV NA WEBOVEJ STRÁNKE VYHLASOVATEĽA

31. 01. 2024

REALIZÁCIA DIEL

01. 02. 2024 – 26. 05. 2024

VERNISÁŽ A PREDSTAVENIE DIEL VEREJNOSTI

30. – 31. 05. 2024

PETER MEGYEŠI

historik a teoretik umenia

KURÁTOR

DOROTA KENDEROVÁ

riaditeľka Východoslovenskej galérie, Košice

ČLENKA POROTY

VIKTÓRIA MRAVČÁKOVÁ

architektka a urbanistka

ČLENKA POROTY

PETER TAJKOV

výtvarný teoretik

ČLEN POROTY

ADRIÁN KOBETIČ

výtvarný teoretik

ČLEN POROTY

LENKA VARGOVÁ JURKOVÁ

výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus

ČLENKA POROTY

KATARÍNA ONDERKOVÁ

architektka a stavebná inžinierka

NÁHRADNÍČKA

ATTILA TÖRÖK

destinačný manažér

NÁHRADNÍK

MIESTA X

Pre presné súradnice kliknite na miesto X na mape.

GEMER

 

1. obec Drnava

2. Zádielska dolina, vstup

5

4

6

1

2

FAQ

SPIŠ

3. Košiarny briežok, Smižany

4. Letohrádok Sans Souci, Iliašovce

5. Jazero Turzov

5

3

4

ABOV

6. Herliansky gejzír

6

DOLNÝ ZEMPLÍN

7. Senianske rybníky

8. Tajba, Streda nad Bodrogom

11

16

8

17

12

14

7

© 2024, Designed by Slovák & Friends.

  • Áno, je to možné.

  • Ideovým návrhom myslíme kreatívny návrh diela zasadený do jednej z ponúkaných a predkomunikovaných lokalít. Forma rozpracovania je na vašom rozhodnutí, dôležité je, aby mala porota aspoň minimálnu predstavu o návrhu diela, ktoré by ste radi v danej lokalite vytvorili.

    V prípade, že postúpite do druhého kola, budete môcť návrh dopracovať a predložiť v požadovaných formátoch spolu s položkovitým rozpočtom.

     

    Predložiť môžete max. 2 návrhy.

DÚHA VODU PIJE

JOZEF PILÁT

Miesto X: SMIŽANY

KORYTNAČÍ BUNKER

RADOVAN ČEREVKA

Miesto X: TAJBA

1+1=LES1

MATÚŠ KURDEL

Miesto X: DRNAVA

MONUMENT SÚČASNOTI

KRISTIÁN NÉMETH

Miesto X: MORSKÉ OKO

PRIAZEŇ LASTOVÍČAT

EVA MÁRIA MOLEKOVÁ A SAMUEL VELEBNÝ

Miesto X: BORŠA

bottom of page